neděle 19. října 2014

RC || Drahokamy - Zelená jako smaragd

Kruh se pomalu uzavírá a nitky osudu se sbíhají..
Název: Zelená jako smaragd (Láska nezná čas)
Original: Smaragdgrün (Liebe geth durch alle Zeiten)
Autor: Kerstin Gier
Přeložil: Tereza Pecková
Díl: 3.
Série: Drahokamy
Nakladatelství: CooBoo (Albatros Media)
Rok vydání: 2013 / original 2010
Žánr: fantasy/sci-fi, romantika
Počet stran: 409
Hodnocení obálky: 10/10
Anotace:
Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwenolynin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit..
(Pozn.: Xemerius se velmi obává, že nikoli.)
Kruh se pomalu uzavírá a nitky osudu se sbíhají, bude láska stačit k překonání všech nástrah a odvrácení katastrofy?

O ději:
Gwendolyn je zoufalá - Gideon všechna vyznání lásky a všechno jen hrál - a navíc, aby šel na ruku Hraběti Saint-Germainovi! Leslie naštěští přichází se svou teorií o konzistenci ženského srdce a Gwendolynin stav pokojové fotnáty dokáže na chvíli trochu zmírnit..
"Moje srdce je drahokam, které Gideon roztříštil na tisíc kousků, přesně jako to bylo ve vizi tety Maddy." "To zní docela cool, ale - ne! Ve skutečnosti je z docela jiného materiálu. To mi můžeš věřit. Jedná se o mnohem houževnatější, nerozbitný a znovuformovatelný materiál, vyrobený podle tajné receptury - jako MARCIPÁN."
- Gwendolyn a Leslie; telefonní rozhovor.

"Měli bychom si sbalit věci. A ty si musíš nutně něco udělat s vlasy - vypadají, jako by ti je nějaký idiot oběma rukama rozcuchal a pak tě shodil na pohovku."
- Gideon; elapsování.

Pak ale Gwenny musí pokračovat v časocestovacích misích - což bez Gideona nejde. A pomalu si k sobě znovu nacházejí cestičku.. i když musím přiznat, že "budeme kamarádi" je usmiřovací fráze za všechny prachy. No, dokonce i Gideon pak odhalí pravdu o tom, že Hrabě není andílek toužící zachránit svět před všemi nemocemi a taky se odhalí tři velmi zajímavé informace (z toho jednu jsme už tušila od prvního dílu),..

Můj názor:
Tak tohle byla jednoduše pecka. Jednu věc o Gwendolyn, která bude v tomhle díle odhalena jsem tušila už od prvního dílu, ale co jsem teda fakt netušila je druhá z těch věcí... ehm, ovládnu se a nebudu spoilerovat.. Musím říct, že Gideon se na začátku choval fakt jako idiot, ale s tím už nic neudělám. Líbilo se mi, jak Gwenny se svým dědečkem zjišťuje více a více o Lucy a Paulovi a taky o Hraběti Saint Germainovi. A Leslie s Xemeriusem samozřejmě nesměli chybět! Navíc se tam začal projevovat i pan Berharnd, který nám taky na konci odhalí tajemství své minulosti (teda, ne on, ale i tak..) a velmi Gwenny pomáhá..
A zase bloudím k postavám..
Gwenny - na začátku mě dost štvala, stav pokojové fontány Xemerius vystihl přesně..
"Ach, tady jsi!" protáhl se do místnosti celým tělem a přistál na stole, odkud na nás svědavě civěl. "A jéje! Teď jsou tu hned dvě pokojové fontány! Dobíhající model Niagarské vodopády byl očividně ve slevě..!"
- Xemerius
ale jinak to zase byla ta super holka a docela slušně to zvládla..!
Gideon - na začátku ještě větší otravnost než u Gwen, chvíli idiot s velkým I.. Ale stále takovej hezkej, rozkazovačnej a gideonovskej kluk.
Leslie - bože, já tu holku miluju. Chytrá, veselá a dobrá kámoška. A s Rafaelem to taky nebylo špatný...
Rafael - typycký rebel. Gideonův bratříček a na to, jaký to byl podle Gideona idiot byl teda dost dobrej..!
Xemerius - skvělý jako obvykle. Poznámky k nezaplacení! Bože já toho démona miluju... a "můžu ho prosím sežrat?" tak to jsem se válela smíchy.
Charlotte - jak moc jsem ji v prvním a druhém díle neměla ráda a pak nesnášela, tak jsem ji tu začala nenávidět. Bože, to je kráva! Jak jste jistě pochopili, nemám ji zrovna v lásce.. i když na té Cynthiině párty se to povedlo. A s tím chronografem nebyla taky úplně vedle..
Strážci - banda zabedněných, astronomií posedlých fanatiků - no comment.
Lucas - Další oblíbená postava! Marley Senior mě teda dost naštval!
O postavách bych mohla mluvit a nadávat na ně nebo se tu rozplývat do nekonečna, ale trošku na to není čast. Takže jediné, co bych knize snad mohla vytknout, je trošku uspěchaný závěr, ale to je jen taková mali-li-li-li-linkatá vada.. takže nakonec dávám...
Hodnocení:

100%

Nemesis Moriko
Ukázka:
Bolest se dostavila s vteřinovým spožděním. Jako loutka, které odstřihli vodicí lanka, jsem padla na kolena a instinktivně si přitiskla ruku na prsa. Slyšela jsem Gideona, jak křičí moje jméno,
viděla jsem, jak srhnul ze zdi hned dvě šavle a máchá jimi nad hlavou jako samurajský válečník. Já mezitím definitivně klesla na zem a hlavou se docela šetrně (na takové věci je paruka vskutku praktická) bouchla o parkety.
Jako mávnutím kouzelného proutku byla bolest najednou ta tam. Chvíli jsem jen ohromeně civěla do prázdna, pak jsem se vznesla do vzduchu, bez těla jsem stoupala výš a výš v místnosti, vstříc štukovanému stropu. Kolem mě tančily ve svitu svíček zlaté částečky prachu a bylo to skotro, jako bych najednou byla jednou z nich.
Hluboko pod sebou jsem viděla sama sebe, jak s doširoka vytřeštěnýma očima lapám po dechu. Na látce mých šatů se pomalu rozšiřovala krvavá skrvrna. Z obličeje se mi pomalu vytrácela barva, až byla moje kůže bílá jako paruka. V úžasu jsem přihlížela, jak se moje víčka zachvěla a pak jsem je zavřela.
(přebal knihy; jinak strany 241-242)

O autorce:
K. GierKerstin Gierová (1966) začala s psaním románů pro ženy v době, kdy zůstala jako diplomovaná pedagožka víceméně bez práce. A měla úspěch: hned její prvotina Männer und andere Katastrophen byla zfilmována a rovněž její další romány se těší velké oblibě a získaly řadu cen.
Kerstin Gierová žije jako autorka na volné noze s manželem, synem, dvěma kočkami a třemi slepicemi na vesnici nedaleko Kolína nad Rýnem.
Studovala germanistiku, hudební vědu a anglistiku, nakonec však má diplom z psychologie komunikace. V roce 1995 začala psát romány pro ženy, které jsou v Německu velmi úspěšné. Do světa však prorazila teprve svou trilogií Drahokamy o lásce a cestování časem. Knihy již byly přeloženy do celé řady jazyků a chystá se i film na jejich motivy. Bydlí se svým mužem a synem v malé vesničce poblíž Bergisch Gladbachu.
Zdroje:
o autorce, autorčina fotografie, obálka knihy: databázeknih.cz
ukázka, anotace, informace o knize: kniha
Odkazy:
Předchozí recenze / Všechny recenze / Následující recenze

Žádné komentáře:

Okomentovat